Lekarze kardiolodzy z Centrum Zdrowia Uniwersytetu w Connecticut zidentyfikowali nowy biomerker zawału serca. Pacjenci którzy przechodzą zawał mają podwyższony poziom podjednostki 17 kaspazy-3 surowicy.
Zespół naukowy dokonał publikacji swojego odkrycia w styczniowym „Journal od the American Collage of Cardiology”. Określony został nowy biomarker zawału serca, oraz zostało wykazane iż apoptoza komórek jest przyczyna uszkodzenia mięśnia sercowego. Możliwości stwierdzenia zbliżania się zawały na podstawie badania krwi i opracowania nowych terapii które blokowały by apoptoze pozwolą na wcześniejszą interwencje zapobiegawcza lekarzy i umożliwią zachowanie kluczowych funkcji mięśnia sercowego.
Amerykanie dokonali analizy 72 przypadków 27 chorych z ostrym standardowym zawałem serca czy zawałem z uniesieniem odcinka ST którzy byli leczeni w ich centrum w okresie od grudnia 2007 roku do stycznia roku ubiegłego.
Źródło: medigo.pl
gabi89, Sob, 2011-01-22 02:21Bardzo dobry | 17 Mar, 17:14 | |
Nie będziemy rozmawiać i | 17 Mar, 16:05 | |
Czy można prosić namiar na | 12 Mar, 23:13 | |
Bardzo dobry artykul. | 9 Mar, 07:24 | |
Bsrdzo dobry artylul. | 9 Mar, 07:23 | |
Bardzo nie polecam tego | 6 Mar, 13:28 | |
Chętnie coś z tym zrobię, | 14 Lut, 01:30 | |
Znam Panią Renatę od 1,5 | 11 Lut, 08:53 | |
Strasznie tragiczna sprawa | 2 Lut, 11:09 | |
Przeczytałam opinie na tym | 28 Sty, 13:43 |
Napisz opinię