Badacze z Uniwersytetu Regensburg w Niemczech przeprowadzili metaanalizę, która wykazała, że siedzący tryb życia ma związek z wyższym prawdopodobieństwem zachorowania na raka okrężnicy, macicy i płuc. Według badaczy każde kolejne dwie 'siedzące godziny' zwiększają ryzyko nowotworu jelita grubego o 8% oraz zwiększają o 10% ryzyko nowotworu błony śluzowej trzonu macicy, natomiast raka płuc o 6%.
Naukowcy poinformowali o swoich odkryciach w artykule opublikowanym w czasopiśmie Journal of the National Cancer Institute.
Autorzy artykułu podkreślają, że prawdopodobieństwo nowotworu związane z siedzącym stylem życia jest niezależne od skłonienia się do aktywności fizycznej, co według nich oznacza, że ważną rolę w zapobieganiu nowotworom odgrywa przede wszystkim ograniczenie czasu spędzanego na siedząco.
Źródło: tech.money.pl
Ewa, Wto, 2014-06-24 12:31Łukasz Babczyński de bilu | 30 Mar, 06:34 | |
Bardzo dobry | 17 Mar, 17:14 | |
Nie będziemy rozmawiać i | 17 Mar, 16:05 | |
Czy można prosić namiar na | 12 Mar, 23:13 | |
Bardzo dobry artykul. | 9 Mar, 07:24 | |
Bsrdzo dobry artylul. | 9 Mar, 07:23 | |
Bardzo nie polecam tego | 6 Mar, 13:28 | |
Chętnie coś z tym zrobię, | 14 Lut, 01:30 | |
Znam Panią Renatę od 1,5 | 11 Lut, 08:53 | |
Strasznie tragiczna sprawa | 2 Lut, 11:09 |
Napisz opinię